Kredyt gotówkowy a zdolność kredytowa?

Kredyt gotówkowy-jest to inaczej pożyczka udzielana osobie za pośrednictwem banku. Udzielana tylko i wyłącznie w formie żywej gotówki dla klienta. Żeby mówić o kredycie to trzeba spełniać zasady które ustalił bank. Kredyt gotówkowy jest narzędziem dla banku a jako narzędzie są udzielane zasady jego działania i funkcjonowania na danym rynku. Każdy kredyt ma swoje ustalenia czyli tak zwane zasady czyli każda osoba osoba powinna posiadać:

Można by wymieniać dużo więcej takich zasad ale te trzy wyżej wymienione są kluczowe dla banku które są brane najbardziej przy wywiadzie przedstawiciela i klienta ,który chce wziąć kredyt. Kiedy ubiegamy się o kredyt musimy spełniać trzy wyżej wymienione warunki wtedy następuje analiza klienta dla banku. Przy takiej analizie jest wszystko dogłębnie sprawdzane nawet jeśli klient ma kredyt czyli inną pożyczkę i nie jest ona spłacona może wszystko wyskoczyć. Taka analiza pozwala dla przedstawiciela na przedstawieniu dla klienta ubiegającej się o kredyt o jej zdolności kredytowej.

Zdolność kredytowa- jest to dogłębna analiza przedstawiciela banku, klienta który ubiega się o kredyt. Ta analiza dokonuje się przy pomocy komputera i internetu. Analiza zaczyna się przy dostarczeniu wszystkich dokumentów jak zostały wyżej wymienione. Tak jak już wspomniano wcześniej mogą wyskoczyć wszystkie informacje ważne dla banku przy udzielaniu nam kredytu. Po dokonaniu takiej analizy i jest wszystko ok następuje następna procedura wyliczania o jaki kredyt możemy się ubiegać, a także na jaki czas i także na jakie raty. Wszystkie informacje z takiej analizy przedstawia nam nasz przedstawiciel banku.

Zdolność kredytowa jest tak dla banku informacją o danym kliencie czy będzie mógł się wywiązać z umowy kredytowej jeżeli taka zostanie mu udzielona. Bank sprawdza dokładnie każdego klienta aby nie być stratnym iż zdolność mówi dla banku czy dany klient jest opłacalny. Opłacalny czyli nic nie będzie stało na przeszkodzie aby spłacał kredyt i jego odsetki a to dla banku jest najważniejsze czyli zdolność o której jest mowa jest sprawdzana dogłębnie i to na nie ominie jeżeli pójdziemy wziąć kredyt na dowolny cel. A nasz zdolność zostanie przebadana przez przedstawiciela.

Zobacz także:  Jak podejść do kredytu hipotecznego

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.