Charakterystyka kredytu pozabankowego

Kredyty gotówkowe oferowane przez firmy finansowe cechują się tym, że są bardzo łatwo dostępne dla szerokiego grona kredytobiorców. W zasadzie każda osoba pełnoletnie może się o nie ubiegać, a w dodatku nie musi ona przedstawiać całego stosu dokumentów i zaświadczeń. W większości przypadków pożyczka pozabankowa jest dostępna drogą internetową, lub też za pośrednictwem telefonu. Wszelkie kwestie formalne ograniczają się tutaj do wypełnienia odpowiedniego formularza i przesłania go do wybranej firmy finansowej.

Pożyczka pozabankowa krok po kroku

Tak na dobrą sprawę produkt finansowy jakim jest pożyczka pozabankowa jest dostępna bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wypełnimy darmowy wniosek, w którym należy podać dane z dowodu osobistego, jak również wysokość żądanej pożyczki i okres jej spłaty, po czym prześlemy go do parabanku. Większość firm finansowych stosuje pewnego typu weryfikację, w związku z czym niezbędne będzie także przelanie na konto wskazane przez parabank drobnej sumy, w granicach 3 złotych. Ma to wyeliminować próby wyłudzania pieniędzy na cudze dane osobowe.

Wśród wielu pożyczkobiorców oferta parabanków cieszy się ogromnym zainteresowaniem z uwagi na dużą dostępność tego rodzaju pożyczek. Aby pożyczka znalazła się na naszym koncie, nie musimy mieć czystej przeszłości finansowej, w większości przypadków nie jest nam potrzebny pozytywny BIK czy też stawiające klienta w dobrym świetle wpisy w KRD. Jeśli jesteśmy pełnoletni to większych problemów z otrzymaniem pożyczki pozabankowej na pewno nie będzie, a co najważniejsze okres oczekiwania na przelew wynosi tutaj nawet od 10 minut.

Pożyczka pozabankowa daję nam pewne pole manewru w zakresie wyboru formy spłaty zobowiązania. Możemy płacić raty miesięczne, tygodniowe, a nawet zdecydować się na spłacenie całego zadłużenia w całości. Oczywiście każdy wybierze taką formę, jaka będzie dla niego najwygodniejsza spośród wymienionych tutaj opcji. Mówiąc o spłacaniu pożyczki pozabankowej, warto także wspomnieć o okresie kredytowania. Podczas gdy klasyczna chwilówka powinna być spłacona w maksymalnym czasie 2 miesięcy, na uregulowanie należności w związku z kredytem gotówkowym w banku mamy już nawet kilka lat. Wszystko oczywiście jest uzależnione od profilu działalności danego parabanku, jak również sumy, jaką pożyczamy. Bez wątpienia jednak kredyty i pożyczki pozabankowe są świetną alternatywą dla wszystkich osób, które nie mają najmniejszych szans na otrzymanie kredytów w bankach lub innych instytucjach finansowych.

Zobacz także:  Nowa ustawa antylichwiarska, a perspektywy rynku chwilówek
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.