finansowe24.com.pl

Wszystko o finansach


Jak podejść do kredytu hipotecznego

Wiele młodych ludzi decyduje się na zakup własnego mieszkania, wówczas należy podjąć też decyzję o sposobie finansowania inwestycji. Najbardziej powszechny jest zakup za gotówkę lub też przy udziale finansowania w postaci kredytu hipotecznego. Oczywiście młodzi ludzie korzystają najczęściej z tego drugiego rozwiązania. Dla wielu jest to bardzo stresujący moment. Mnogość dokumentów i procedur w zależności od banku może przytłoczyć osobę, która na co dzień nie zajmuje się nieruchomościami.

Zdolność kredytowa

Pierwszym i w zasadzie najważniejszym krokiem do uzyskania kredytu hipotecznego jest badanie zdolności kredytowej. Możemy skorzystać tutaj z kalkulatorów online. Po podaniu kilku podstawowych danych kalkulator wylicza możliwą do uzyskania kwotę, którą możemy uzyskać. Najlepiej jednak udać się do eksperta kredytowego, który bezpłatnie i kompleksowo zbada zdolność, przedstawi najkorzystniejsze oferty banków biorąc pod uwagę nasze preferencje. Możemy wówczas dowiedzieć się czy banki akceptują nasze źródła dochodu oraz okres kredytu o jaki chcemy wnioskować. Każdy bank ma inne podejście do zdolności kredytowej i czasami różnice w zdolności mogą sięgać kilkuset tysięcy złotych, dlatego wartą ją sprawdzić w różnych bankach. Zawsze należy zweryfikować swoją zdolność kredytową aby uniknąć niemiłych niespodzianek.

Symulacja warunków kredytu hipotecznego

Po obliczeniu zdolności kredytowej przechodzimy do zapoznania się z ofertami kilku banków. Ekspert musi omówić wszystkie warunki cenowe, a symulacja powinna zawierać takie informację jak: kwota kredytu, okres kredytowania, wysokość raty , koszty początkowe, koszty dodatkowe, suma odsetek i całkowity koszt kredytu.

Ekspert przedstawi nam symulację kilku banków, a następnie omówi wszystkie „za i przeciw” każdego z nich.

Podpisanie umowy rezerwacyjnej / przedwstępnej

Następny etap to podpisanie umowę rezerwacyjnej lub przedwstępnej. Musimy dokładnie zapoznać się z zapisami takiej umowy, aby w razie wątpliwości wszystko wyjaśnić. Przy podpisaniu umowy należy zwrócić uwagę w szczególności na takie rzeczy jak: czy wpłacone przez nas pieniądze zostaną zwrócone w sytuacji kiedy nie otrzymamy kredytu, terminy i wysokości wpłat, sprawdzić, czy sprzedający posiada prawa do nieruchomości zweryfikować księgę wieczystą

Złożenie wniosków kredytowych

Po podpisaniu umowy rezerwacyjnej możemy się umówić na złożenie wniosków kredytowych. Otrzymamy listę dokumentów jakie musimy dostarczyć. Wszystkie banki wymagają zaświadczenia o zatrudnieniu wypełnione przez pracodawcę. Posiadając komplet dokumentów, umawiamy się na podpisanie dokumentów. Korzystanie z usług eksperta w znacznym stopniu ułatwi nam ten etap, udając się do jego biura i w ciągu godziny złożymy wnioski do kilku banków bez konieczności odwiedzania wszystkich placówek.

Analiza wniosku o kredyt hipoteczny

Na tym etapie bank dostaje nasze dokumenty jeżeli wniosek jest kompletny trafia do analityka. W pierwszej kolejności bank przeanalizuje dokumenty dochodowe, pobierze raport BIK żeby zobaczyć czy posiadamy zobowiązania kredytowe i czy są one spłacane w terminie. W BIKu jest widoczna cała historia zobowiązań, które obecnie posiadamy lub kiedyś posiadaliśmy. Po wydaniu decyzji wstępnej kolejny krok to wycena nieruchomości. Na tym etapie mogą pojawić się dwie opcje: dostarczenie wyceny zrobionej we własnym zakresie przez rzeczoznawcę majątkowego lub zlecenie inspekcji bankowi.

Wycena nieruchomości jest robiona po to, żeby sprawdzić jaka jest faktyczna wartość rynkowa mieszkania. Jest to obowiązkowy punkt w procesie kredytowym .

Kredyty gotówkowe – dlaczego warto wyjść z zadłużenia jak najszybciej?

Nie brakuje nam artykułów, poradników i blogów na temat wszechobecnego straszydła długu i tego, jak się go pozbyć. Faktem jest, że bez względu na to, czy są to rachunki za leczenie, pożyczki studenckie czy zadłużenie na karcie kredytowej, wszyscy prawdopodobnie mamy jakieś pożyczone pieniądze, jakieś niecierpiące zwłoki kredyty gotówkowe które musimy spłacić. W sieci można znaleźć informacje omawiające mnóstwo metod spłacania długów, budowania budżetu, który wspiera proces spłaty i dotyczących tego jak spłacać długi tak szybko, jak to możliwe. Nie brakuje Ci informacji, jak osiągnąć ten cel, jeśli sobie go wyznaczysz. Ale… czy naprawdę tego wszystkiego potrzebujesz?

Słuchaj, dług nie jest wielki, wiemy o tym. I ważne jest, aby upewnić się, że jesteś na czas z płatnościami. Dlatego ważne jest, aby spłacać swój dług… ale czy spłacić go wcześnie, jeśli to możliwe? Wszystkie blogi mówią o tym, jak trudno jest to zrobić, ile trzeba poświęcić, aby to zrobić. W rzeczywistości, powiedzmy sobie to szczerze - to nie jest zabawne.

Spłata długu - to jest trudne.

Jeśli chcesz skuteczniej spłacać dług, musisz poświęcić się. Mniej czasu z przyjaciółmi. Mniej terapii detalicznej. Mniejsze wydatki tylko dla Ciebie. Jeśli jesteś jak wielu ludzi, to właśnie te wydatki mogły wpędzić cię w długi i cofnąć to, co jest niezwykle trudne do przestrzegania. Dodając do tego, że prawdopodobnie przegapisz ekscytujące zajęcia i wydarzenia, nie jest łatwo zrobić właściwą rzecz.

Pozbycie się kredytów - to jest nudne.

Wraz z mniejszą liczbą działań, mniejszymi zakupami i ogólnie mniejszymi pieniędzmi do wydania (ponieważ będzie to spłacać twoje długi), będziesz mieć ogólnie mniej do zrobienia. Jeśli jesteś przyzwyczajony do happy hours, kolacji z przyjaciółmi i zajęć, w których udział wymaga pieniędzy, nagle są one usuwane z Twojego planu dnia. Chociaż na pewno nie będziesz siedzieć na kanapie i gapić się w ścianę, może być trudno poczuć się ograniczonym przez dostępne opcje. Niewątpliwie posiadanie mniejszej ilości pieniędzy ogranicza cię. I nawet jeśli zmierza do lepszego miejsca, życie z nim może być trudne, zwłaszcza że spłata długu zajmuje dużo czasu. Ale jeśli zadajesz sobie pytanie, czy warto spłacać długi, odpowiedź brzmi: absolutnie tak!

Spłać dług - będziesz szczęśliwszy.

Brak długu oznacza:

  • jeden rachunek mniej do zapłacenia,
  • większą swobodę robienia tego, co chcesz.

Możesz wziąć urlop. Zainwestuj w coś. Wydaj pieniądze na siebie. Będziesz mieć te opcje. Będziesz mieć kontrolę. Dług może sprawić, że poczujesz się, jakbyś nie miał żadnego zarządzania własnym życiem, tak jakby Twoje pieniądze i czas zostały rozliczone, zanim jeszcze je posiądziesz. Po spłaceniu długu uczucie to naprawdę znika. Będziesz mieć więcej pieniędzy. Mając mniej rachunków do opłacenia, będziesz mieć więcej pieniędzy pod koniec miesiąca. A dzięki taktyce, którą opanujesz aby pomóc sobie osiągnąć ten cel, będziesz ogólnie lepiej dysponował swoimi pieniędzmi, co pomoże Ci zatrzymać ich więcej z czasem. Zobacz na https://www.17bankow.com/poradniki/874/progi-podatkowe-pigulka-wiedzy-ktora-musisz-przyswoic-dowiedz-sie-jak-wyglada-skala-podatkowa-w-polsce jakie podatki pobiera od Ciebie Państwo.

Spłata kredytu gotówkowego jest trudna. To nie jest zabawne. W wielu momentach może się wydawać, że nie będzie to tego warte. Ale eliminując tę ​przeszkodę ze swojego życia, będziesz szczęśliwszy, bardziej kontrolowany i z lepszymi nawykami niż kiedykolwiek. Warto więc przez jakiś czas dosłownie zacisnąć pasa i cieszyć się tymi wszystkimi korzyściami, o jakich mowa powyżej. To każdego powinno zmotywować i dawać nadzieje na lepsze jutro – nie tylko pod względem finansowym, ale życiowym ogólnie.