finansowe24.com.pl

Wszystko o finansach


Na co zwrócić uwagę przy braniu kredytu gotówkowego

Najpopularniejszą formą pożyczki jest kredyt gotówkowy. Jest łatwy do zrealizowania, nie wymagane do niego są dodatkowe zabezpieczenia, poręczyciele ani zabezpieczenia np. w postaci hipoteki.

Ludzie w głównej mierze biorą kredyty gotówkowe, po to by zapewnić sobie byt w podstawowym zakresie lub spełnić swoje marzenia. W przypadku uzyskania kredytu konieczne jest zaświadczenie o naszych dochodach. Banki oczekują od nas przedstawienia umowy o pracę, o dzieło lub zlecenie, może być przedstawiony dochód z działalności gospodarczej. W przypadku starszych osób przedstawienie emerytury lub renty. Biorąc kredyt gotówkowy musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na wysokość raty. Pod żadnym pozorem nie może ona w dużym stopniu obciążać naszego miesięcznego budżetu.

Czym właściwie jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to nic więcej niż pożyczka krótkoterminowa. Celem jego jest podreperowanie naszego budżetu.

W pierwszej kolejności pożyczkobiorca powinien zorientować się jaką ofertę ma dla niego bank, w którym ma konto. Będąc stałym klientem banku może się okazać, że dostaniemy lepsze warunki niż będąc klientem „z ulicy”. Zapewne nie będzie to duża różnica ale w skali kilkuletniego zobowiązania może okazać się jednak dość znacząca i znacznie może odciążyć nasz budżet. Banki robią wszystko by formalności związane z udzieleniem kredytu były jak najprostsze. Zazwyczaj wystarczy weryfikacja kilku niezbędnych danych. Możemy to zrobić nawet za pośrednictwem internetu nie wychodząc nawet z domu.

Przy zawieraniu kredytów czytajmy uważnie umowy a to pozwoli nam uniknąć wielu kłopotów. Nie bójmy się też zadawać pytań naszemu doradcy bankowemu. Przed podpisaniem umowy warto zabrać ja do domu by w spokoju zapoznać się warunkami. W umowie powinniśmy zwrócić uwagę na to jaka jest kwota udzielanego kredytu, datę wypłaty środków z kredytu oraz sposób w jaki zostaną przekazane klientowi, zasady spłaty kredytu, warunki wcześniejszej spłaty bądź warunki odstąpienia od tegoż kredytu.

Każda nasza decyzja związana z kredytem gotówkowym powinna być przemyślana a jego wysokość powinna być dostosowana do naszych możliwości. Nie ma nic złego w kredytach trzeba je tylko brac świadomie.

Pożyczka internetowa z prowizją 0% w Alior Banku.

Pożyczka internetowa 0%.

W Alior Banku znajdziemy dosyć ciekawą ofertę pożyczki internetowej z prowizją 0%. Brzmi nieźle, ale sprawdźmy, czy ten kredyt się opłaca na konkretnym przykładzie. Pożyczamy w banku niewielką kwotę tysiąca złotych i rozkładamy kredyt na dwanaście równych rat. Ile wyniosą koszta kredytu od tak małej sumy? Sprawdźmy to. Rata jaką wyliczy nam bank będzie wynosiła 87,91 złotych. Wpływ ma na nią oprocentowanie nominalne oraz prowizja jaką naliczy nam bank za uruchomienie kredytu. Prowizja wynosi zero procent, ale za to oprocentowanie nominalne jest równe 9,99% w skali roku. Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa jest równa 10,46%. W ramach tej oferty można pożyczyć minimum tysiąc złotych, zaś maksymalna kwota kredytu jaką można uzyskać to dwieście tysięcy złotych. Okres kredytowania wynosi od jednego miesiąca do nawet stu dwudziestu miesięcy przy kredytach na większą kwotę. Tak szeroki zakres okresu kredytowania pozwala na rozłożenie kredytu na tyle rat, aby można go było jak najłatwiej spłacić. Trzeba wiedzieć jaka suma co miesiąc będzie dla nas realna i jeżeli rata kredytu będzie za wysoka lepiej rozłożyć kredyt na więcej rat niż wegetować i szczypać się co miesiąc, aby wpłacić do banku kolejną ratę kredytu.

Całkowite koszta kredytu.

Kredyt na tak małą sumę nie rozkłada się na zbyt wiele miesięcy. Przeważnie jest to okres jednego roku. W przypadku naszej kwoty tysiąca złotych pożyczka będzie oprocentowana na 9,99% w skali roku. Jak sama nazwa wskazuje jest to pożyczka internetowa i tym samym można ją założyć za pośrednictwem internetu. Zerowa prowizja jest bez wątpienia zaletą tej oferty. Bardzo często banki oferują swoim klientom zerowe oprocentowanie, a w znaczący sposób podnoszą wielkość prowizji. Trzeba zwracać na to szczególną uwagę. Wysoka prowizja i jeszcze do tego opłata za przygotowanie kredytu mogą być na tyle duże, że przewyższą oprocentowanie nominalne kredytów w innych bankach. Chcąc skorzystać z internetowej pożyczki trzeba skorzystać z ubezpieczenia na życie. W przypadku tej konkretnej oferty ubezpieczycielem jest Ergo Hestia. Odsetki są niczym innym jak kosztem kredytu jaki został nam przyznany i tym samym są one zarobkiem dla banku. W przypadku naszej internetowej pożyczki na kwotę tysiąca złotych suma odsetek w okresie kredytowania będzie wynosiła 55 złotych. Nie jest to wygórowana suma, ale można znaleźć na rynku jeszcze tańsze kredyty dla tak małych kwot. Całkowita kwota jaką zapłacimy w banku to kwota 1055 złotych. Stanowi ona sumę odsetek, prowizji za udzielenie kredytu, ubezpieczenia w całym okresie kredytowania.

Wychodzenie z długów – praktyczne zasady

Optymalizacja zadłużenia to wartościowa praktyka, jeżeli twoje gospodarstwo domowe charakteryzuje się dużym natężeniem kredytów gotówkowych, ratalnych, samochodowych, innych zobowiązań. Zarządzanie długami to bardzo ciekawy obszar ekonomiczny, o którym warto chwilę podyskutować. W artykule poznasz praktyczne zasady wychodzenia z długów i zarządzania kredytami gotówkowymi w praktyce.

Jak poradzić sobie z problematycznym zadłużeniem?

Pierwsza sprawa to unikanie sytuacji, w której musisz rolować zadłużenie. Krótko mówiąc nie zaciągaj pożyczek gotówkowych na spłaty innych kredytów, ponieważ nawet przy drobnym, losowym kryzysie ekonomicznym stracisz zdolność kredytową i wpadniesz w spiralę zadłużenia, gdzie zakończenie to po prostu bankructwo, wykluczenie finansowe, upadłość konsumencka. Wychodzenie z długów rozpoczynasz standardowo od określenia listy wszystkich umów. Segreguj umowy kredytowe z najwyższym oprocentowaniem na początku i schodź do najmniej oprocentowanych pozycji. W ten sposób zobaczysz, jaki kredyt należy spłacić priorytetowo, aby stopniowo ograniczać koszty. Przy korzystaniu z wielu kredytów najlepiej przeprowadzić konsolidację zadłużenia, ale to wymaga wprowadzenia do umowy solidnego zabezpieczenia, głównie w postaci nieruchomości. Naturalnie bardziej opłaca się spłacać kredyty zabezpieczone, ponieważ przejęcie majątku trwałego to największy dyskomfort dla domowników. Pamiętaj, że parametry zadłużenia możesz negocjować, a nie każdy kredytobiorca wykorzystuje podobne zalety.

Formy negocjacji przy uciążliwym zadłużeniu

Określenie nowych terminów spłat, przejście na wakacje kredytowe (odroczenie spłaty kredytu na kilka miesięcy), wydłużenie okresu spłaty w zamian za niższą ratę to najważniejsze przykłady do przedstawiania na negocjacjach z doradcą u pożyczkodawcy. Restrukturyzacja zadłużenia to poza tym maksymalizacja dochodów i duże ograniczenie wydatków. Przeprowadzka do innej, tańszej nieruchomości. Sprzedaż samochodu i przejście do komunikacji publicznej to popularne elementy wychodzenia z nadmiernego zadłużenia. Niektórzy kredytobiorcy przechodzą również na rynek pożyczek społecznościowych, aby zaciągnąć tańsze kredyty na spłatę tych najdroższych. To praktyka opłacalna, ale wymaga dużej cierpliwości. Nie zawsze zbierzesz pieniądze od inwestorów indywidualnych w krótkim czasie. Przedstawienie planu naprawczego budżetu domowego kredytodawcy jest pierwszym krokiem do negocjacji. Dobry plan naprawczy gwarantuje podtrzymanie dotychczasowej umowy kredytowej, nawet z drobnymi zmianami. Najgorsza sytuacja występuje w momencie, kiedy bank detaliczny che absolutnie zrezygnować z obsługi klienta, co prowadzi naturalnie do potrzeby spłaty całego zobowiązania wraz z odsetkami.

Narzędzia naprawcze do dyspozycji kredytobiorcy

Główne elementy naprawcze dla budżetu domowego to wakacje kredytowe, przejście na rynek pożyczek społecznościowych, samodzielne negocjacje lub wykorzystanie wyspecjalizowanych podmiotów, podpisanie aneksu do umowy kredytowej, który prowadzi do obniżenia rat miesięcznych, konsolidacja zadłużenia z dodatkowym zabezpieczeniem umowy. Przy losowych kryzysach jedyne rozwiązanie to najczęściej ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej masz niewielkie szanse na uzyskanie jakiegokolwiek finansowania w bankach i firmach pożyczkowych. Dane o bankructwie przechodzą do informacji publicznej. Już przed zaciągnięciem kredytu zastanów się, jakie ewentualne narzędzia naprawcze pasują ci najbardziej. Alternatywny plan działania na wypadek kryzysu ekonomicznego przydaje się każdemu kredytobiorcy.

Finansowe porady – przed, w trakcie i po rozwodzie

Czy kwestie finansów zajmują twoją głowę i twojej ex? Jeśli tak, to nie jesteś sam. W ostatnim badaniu stwierdziliśmy, że 59% osób stwierdziło, że finanse odgrywają ważną rolę przy ich decyzji rozwodowej. Spójrz na tę listę wskazówek, które musisz wiedzieć. Kilka najważniejszych rzeczy może pomóc złagodzić problemy finansowe, z powodu których związek się kończy.

Oddziel swoje finansowanie od finansów małżonka.

Jest to czas, w którym prawdopodobnie będziesz potrzebować większego kredytu niż kiedykolwiek, aby wynająć lub kupić nowy dom, dostać nowy samochód, założyć media lub finansować prawników rozwodowych. Kradzież tożsamości jest niezwykle popularna podczas rozwodu, podobnie jak spadające wyniki kredytowe w zamieszaniu i konfliktach związanych z tą procedurą. I nie żartuj sobie - nawet najmilsi, najbardziej uczciwi ludzie mogą się mocno kłócić podczas rozwodu, a takie rozstanie partnerów często wiąże się z zadłużeniem na kontach z przyłączonymi nazwiskami obu stron. Chroń się z wyprzedzeniem.

Daje to ogólny pomysł łącznej wartości netto i pomoże zrozumieć, jak rozpocząć dzielenie się finansami. Zalecam, aby ludzie to robili, zanim zaczną myśleć o obsłudze konkretnych zasobów, ponieważ ogólny obraz może pomóc ująć to całościowo – co jest obowiązkowe. Na przykład odkrycie, że poziom zadłużenia karty kredytowej był tak wysoki, że sprzedaż domu małżeńskiego była jedyną realną opcją nie jest rzadką sytuacją. Nie wszystkie strony zawsze znają te okoliczności i są w stanie uzgodnić sposób działania do czasu zakończenia procesu.

Poproś swojego przedstawiciela finansowego o uwzględnienie informacji podatkowych dla obu małżonków, zanim ustali kwotę np. na alimenty. To bardzo ważny aspekt rozwodowy. Musisz wiedzieć, co możesz rościć od byłego. Musisz wziąć pod uwagę swój i jego potencjał zarabiania, a jeśli nie jest to konieczne, nie opieraj się tylko na swoim ex. Odnosi się to tylko do niezliczonych kwestii osobistych, ale też profesjonalnych i finansowych. Ponadto w nadchodzących latach może w znacznym stopniu przyczynić się do konfliktu i prawodawstwa.

Jeśli jesteś jedynym żywicielem, a twój małżonek jest rozrzutny, ważne jest, aby poinformować bank, że rozwód jest w toku, a wszystkie wspólne konta wymagają teraz podwójnych podpisów dotyczących wypłat lub przelewu powyżej określonej kwoty. Jeśli macie wspólne karty kredytowe z wysokimi limitami miesięcznymi, warto rozważyć zmniejszenie kwoty. Po podjęciu tego kroku niech współmałżonek dowie się, że musi złożyć podanie o kartę we własnym imieniu, lub skorzystaj z pomocy 17bankow.com ranking kredytów gotówkowych 2019.

Rodzaje kredytów gotówkowych

Jak wszyscy doskonale wiemy kredyty gotówkowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Największą ich zaleta jest to że pieniądze możemy dostać w wielu przypadkach praktycznie od ręki, bez dodatkowych zaświadczeń i formalności. Procedura kredytowa jest bardzo prosta i nie musimy poszukiwać żyrantów czy też innych tego typu zabezpieczeń. Banki coraz częściej oferują nam naprawdę korzystne warunki dzięki czemu zaciąganie kredytu nie jest już takie straszne. Niestety warto mieć oczy szeroko otwarte i nie dać się złapać na tak zwane oferty pułapki. A jest ich mnóstwo. Często ulotki, reklamy w telewizji, w gazetach czy tez radiu przedstawiają nam naprawdę korzystne warunki kredytu gotówkowego i niesłychanie niskie oprocentowanie. Może się okazać że ta zaskakująca nas promocja nie sjest wcale taka korzystna i zanim z niej skorzystamy dowiedzmy się czy proponowane oprocentowanie to tylko oprocentowanie czy zawiera w sobie również pozostałe elementy kredytu jak np. prowizja czy dodatkowe ubezpieczenie. Niesyty może się okazać że ostateczne oprocentowanie zamiast np. 10 procent będzie wynosiło nawet 18 albo jeszcze więcej. A zatem nie dajmy się zwariować i nie korzystajmy w ciemno z niepewnych promocji i podejrzanie niskich ofert, wejdź i zobacz pożyczka gotówkowa na 17bankow.com.

Rodzaje kredytu

Jeżeli już dokładnie przeanalizujemy swoją decyzje i zdecydujemy się na zaciągniecie kredytu powinniśmy wiedzieć również o tym, że jest kilka rodzajów kredytu gotówkowego, a to z którego z nich skorzystamy zależy tylko od nas. Jednak warto się przyjrzeć wszystkim możliwością i zdecydować się na tą która będzie dla nas najbardziej korzystna.

A zatem potrzebujesz nagle pieniędzy na nowy sprzęt, remont mieszkania czy tez naprawę auta, ale nie do końca wiesz który kredyt będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem? Do wyboru masz kredyt gotówkowy, kredyt w rachunku bieżącym, czy też karetę kredytową.

Kredyt gotówkowy

Ten rodzaj kredytu jest obecnie najczęściej zaciągamy. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno w śród ludzi młodych jak i starszych.. Dużą jego zaleta jest to że nie musimy określać celu na jaki chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze. Pieniądze przelewane są bezpośrednio na nasz rachunek bankowy bądź tez wypłacane są w kasie banku. Ten rodzaj kredytu bardzo często zaciągamy na zakup sprzętu AGD lub RTV, kupno nowego auta, wakacje z rodziną czy remont mieszkania. Jedyny warunek jaki musimy spełnić aby uzyskać kredyt gotówkowy to prawidłowo wypełnić wniosek o przyznanie kredytu i dołączyć niezbędne dokumenty. W przypadku tego rodzaju kredytu procedura jest sprowadzona do minimum formalności. Jednak jeżeli zdecydujemy się na większą kwotę być może będziemy musieli podzerować go przez osobę trzecia, bądź też wykupić dodatkowe ubezpieczenie.
Kredyt gotówkowy możemy zaciągać zarówno w banku jak i w instytucjach para bankowych. Jednak decyzją się na kredyt w instytucji poza bankowej dokładnie go przeanalizujmy ponieważ może zawierać wiele niekorzystnych zapisów i być po prostu nieopłacalny.

Kredyt w rachunku bieżącym

Ten rodzaj kredytu jest najczęściej zaciąganym kredytem przez klientów banku. Jego udzielenie jest proste i szybkie, a co więcej nie wymaga wielu dodatkowych dokumentów. Musimy tylko posiadać rachunek bieżący i stałe dochody, a także korzystna historię kredytową. Jeżeli spełnimy te wymagania bank bardzo szybko udzieli nam kredytu. Kredyt na rachunku może wynosić maksymalnie 5 lub 7 krotność wpływów miesięcznych. Spłata następuje poprzez przelew na rachunek.

Kredyt w postaci karty kredytowej

To nic innego jak karta kredytowa. Należy do najłatwiejszych w obsłudze. Kredyt ten zostaje przyznany w postaci limitu i jest bezpłatny. Banki pobierają jednak prowizje oraz roczna opłatę.