finansowe24.com.pl

Wszystko o finansach


Na co zwrócić uwagę przy braniu kredytu gotówkowego

Najpopularniejszą formą pożyczki jest kredyt gotówkowy. Jest łatwy do zrealizowania, nie wymagane do niego są dodatkowe zabezpieczenia, poręczyciele ani zabezpieczenia np. w postaci hipoteki.

Ludzie w głównej mierze biorą kredyty gotówkowe, po to by zapewnić sobie byt w podstawowym zakresie lub spełnić swoje marzenia. W przypadku uzyskania kredytu konieczne jest zaświadczenie o naszych dochodach. Banki oczekują od nas przedstawienia umowy o pracę, o dzieło lub zlecenie, może być przedstawiony dochód z działalności gospodarczej. W przypadku starszych osób przedstawienie emerytury lub renty. Biorąc kredyt gotówkowy musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na wysokość raty. Pod żadnym pozorem nie może ona w dużym stopniu obciążać naszego miesięcznego budżetu.

Czym właściwie jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to nic więcej niż pożyczka krótkoterminowa. Celem jego jest podreperowanie naszego budżetu.

W pierwszej kolejności pożyczkobiorca powinien zorientować się jaką ofertę ma dla niego bank, w którym ma konto. Będąc stałym klientem banku może się okazać, że dostaniemy lepsze warunki niż będąc klientem „z ulicy”. Zapewne nie będzie to duża różnica ale w skali kilkuletniego zobowiązania może okazać się jednak dość znacząca i znacznie może odciążyć nasz budżet. Banki robią wszystko by formalności związane z udzieleniem kredytu były jak najprostsze. Zazwyczaj wystarczy weryfikacja kilku niezbędnych danych. Możemy to zrobić nawet za pośrednictwem internetu nie wychodząc nawet z domu.

Przy zawieraniu kredytów czytajmy uważnie umowy a to pozwoli nam uniknąć wielu kłopotów. Nie bójmy się też zadawać pytań naszemu doradcy bankowemu. Przed podpisaniem umowy warto zabrać ja do domu by w spokoju zapoznać się warunkami. W umowie powinniśmy zwrócić uwagę na to jaka jest kwota udzielanego kredytu, datę wypłaty środków z kredytu oraz sposób w jaki zostaną przekazane klientowi, zasady spłaty kredytu, warunki wcześniejszej spłaty bądź warunki odstąpienia od tegoż kredytu.

Każda nasza decyzja związana z kredytem gotówkowym powinna być przemyślana a jego wysokość powinna być dostosowana do naszych możliwości. Nie ma nic złego w kredytach trzeba je tylko brac świadomie.