finansowe24.com.pl

Wszystko o finansach


Finansowe porady – przed, w trakcie i po rozwodzie

Czy kwestie finansów zajmują twoją głowę i twojej ex? Jeśli tak, to nie jesteś sam. W ostatnim badaniu stwierdziliśmy, że 59% osób stwierdziło, że finanse odgrywają ważną rolę przy ich decyzji rozwodowej. Spójrz na tę listę wskazówek, które musisz wiedzieć. Kilka najważniejszych rzeczy może pomóc złagodzić problemy finansowe, z powodu których związek się kończy.

Oddziel swoje finansowanie od finansów małżonka.

Jest to czas, w którym prawdopodobnie będziesz potrzebować większego kredytu niż kiedykolwiek, aby wynająć lub kupić nowy dom, dostać nowy samochód, założyć media lub finansować prawników rozwodowych. Kradzież tożsamości jest niezwykle popularna podczas rozwodu, podobnie jak spadające wyniki kredytowe w zamieszaniu i konfliktach związanych z tą procedurą. I nie żartuj sobie - nawet najmilsi, najbardziej uczciwi ludzie mogą się mocno kłócić podczas rozwodu, a takie rozstanie partnerów często wiąże się z zadłużeniem na kontach z przyłączonymi nazwiskami obu stron. Chroń się z wyprzedzeniem.

Daje to ogólny pomysł łącznej wartości netto i pomoże zrozumieć, jak rozpocząć dzielenie się finansami. Zalecam, aby ludzie to robili, zanim zaczną myśleć o obsłudze konkretnych zasobów, ponieważ ogólny obraz może pomóc ująć to całościowo – co jest obowiązkowe. Na przykład odkrycie, że poziom zadłużenia karty kredytowej był tak wysoki, że sprzedaż domu małżeńskiego była jedyną realną opcją nie jest rzadką sytuacją. Nie wszystkie strony zawsze znają te okoliczności i są w stanie uzgodnić sposób działania do czasu zakończenia procesu.

Poproś swojego przedstawiciela finansowego o uwzględnienie informacji podatkowych dla obu małżonków, zanim ustali kwotę np. na alimenty. To bardzo ważny aspekt rozwodowy. Musisz wiedzieć, co możesz rościć od byłego. Musisz wziąć pod uwagę swój i jego potencjał zarabiania, a jeśli nie jest to konieczne, nie opieraj się tylko na swoim ex. Odnosi się to tylko do niezliczonych kwestii osobistych, ale też profesjonalnych i finansowych. Ponadto w nadchodzących latach może w znacznym stopniu przyczynić się do konfliktu i prawodawstwa.

Jeśli jesteś jedynym żywicielem, a twój małżonek jest rozrzutny, ważne jest, aby poinformować bank, że rozwód jest w toku, a wszystkie wspólne konta wymagają teraz podwójnych podpisów dotyczących wypłat lub przelewu powyżej określonej kwoty. Jeśli macie wspólne karty kredytowe z wysokimi limitami miesięcznymi, warto rozważyć zmniejszenie kwoty. Po podjęciu tego kroku niech współmałżonek dowie się, że musi złożyć podanie o kartę we własnym imieniu, lub skorzystaj z pomocy 17bankow.com ranking kredytów gotówkowych 2019.