finansowe24.com.pl

Wszystko o finansach


Rodzaje kredytów gotówkowych

Jak wszyscy doskonale wiemy kredyty gotówkowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Największą ich zaleta jest to że pieniądze możemy dostać w wielu przypadkach praktycznie od ręki, bez dodatkowych zaświadczeń i formalności. Procedura kredytowa jest bardzo prosta i nie musimy poszukiwać żyrantów czy też innych tego typu zabezpieczeń. Banki coraz częściej oferują nam naprawdę korzystne warunki dzięki czemu zaciąganie kredytu nie jest już takie straszne. Niestety warto mieć oczy szeroko otwarte i nie dać się złapać na tak zwane oferty pułapki. A jest ich mnóstwo. Często ulotki, reklamy w telewizji, w gazetach czy tez radiu przedstawiają nam naprawdę korzystne warunki kredytu gotówkowego i niesłychanie niskie oprocentowanie. Może się okazać że ta zaskakująca nas promocja nie sjest wcale taka korzystna i zanim z niej skorzystamy dowiedzmy się czy proponowane oprocentowanie to tylko oprocentowanie czy zawiera w sobie również pozostałe elementy kredytu jak np. prowizja czy dodatkowe ubezpieczenie. Niesyty może się okazać że ostateczne oprocentowanie zamiast np. 10 procent będzie wynosiło nawet 18 albo jeszcze więcej. A zatem nie dajmy się zwariować i nie korzystajmy w ciemno z niepewnych promocji i podejrzanie niskich ofert, wejdź i zobacz pożyczka gotówkowa na 17bankow.com.

Rodzaje kredytu

Jeżeli już dokładnie przeanalizujemy swoją decyzje i zdecydujemy się na zaciągniecie kredytu powinniśmy wiedzieć również o tym, że jest kilka rodzajów kredytu gotówkowego, a to z którego z nich skorzystamy zależy tylko od nas. Jednak warto się przyjrzeć wszystkim możliwością i zdecydować się na tą która będzie dla nas najbardziej korzystna.

A zatem potrzebujesz nagle pieniędzy na nowy sprzęt, remont mieszkania czy tez naprawę auta, ale nie do końca wiesz który kredyt będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem? Do wyboru masz kredyt gotówkowy, kredyt w rachunku bieżącym, czy też karetę kredytową.

Kredyt gotówkowy

Ten rodzaj kredytu jest obecnie najczęściej zaciągamy. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno w śród ludzi młodych jak i starszych.. Dużą jego zaleta jest to że nie musimy określać celu na jaki chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze. Pieniądze przelewane są bezpośrednio na nasz rachunek bankowy bądź tez wypłacane są w kasie banku. Ten rodzaj kredytu bardzo często zaciągamy na zakup sprzętu AGD lub RTV, kupno nowego auta, wakacje z rodziną czy remont mieszkania. Jedyny warunek jaki musimy spełnić aby uzyskać kredyt gotówkowy to prawidłowo wypełnić wniosek o przyznanie kredytu i dołączyć niezbędne dokumenty. W przypadku tego rodzaju kredytu procedura jest sprowadzona do minimum formalności. Jednak jeżeli zdecydujemy się na większą kwotę być może będziemy musieli podzerować go przez osobę trzecia, bądź też wykupić dodatkowe ubezpieczenie.
Kredyt gotówkowy możemy zaciągać zarówno w banku jak i w instytucjach para bankowych. Jednak decyzją się na kredyt w instytucji poza bankowej dokładnie go przeanalizujmy ponieważ może zawierać wiele niekorzystnych zapisów i być po prostu nieopłacalny.

Kredyt w rachunku bieżącym

Ten rodzaj kredytu jest najczęściej zaciąganym kredytem przez klientów banku. Jego udzielenie jest proste i szybkie, a co więcej nie wymaga wielu dodatkowych dokumentów. Musimy tylko posiadać rachunek bieżący i stałe dochody, a także korzystna historię kredytową. Jeżeli spełnimy te wymagania bank bardzo szybko udzieli nam kredytu. Kredyt na rachunku może wynosić maksymalnie 5 lub 7 krotność wpływów miesięcznych. Spłata następuje poprzez przelew na rachunek.

Kredyt w postaci karty kredytowej

To nic innego jak karta kredytowa. Należy do najłatwiejszych w obsłudze. Kredyt ten zostaje przyznany w postaci limitu i jest bezpłatny. Banki pobierają jednak prowizje oraz roczna opłatę.