finansowe24.com.pl

Wszystko o finansach


Co wpływa na zdolność kredytową

Na naszą zdolność kredytową ma wpływ wiele czynników. Można je poprawić i tym samym można uzyskać większy kredyt z banku. Najważniejszym czynnikiem jaki ma ogromny wpływ na naszą zdolność kredytową jest wysokość naszych dochodów. Jeżeli dużo zarabiamy i regularnie otrzymujemy pieniądze możemy uzyskać z banku o wiele większy kredyt niż osoby posiadające niewielkie dochody co miesiąc. Jeżeli chcesz sprawdzić czy dostaniesz kredyt to sprawdź te stronę: https://www.ulicafinansowa.pl/kredyty-gotowkowe - porównywarka kredytów
z najświeższymi informacjami.

Banki sprawdzając naszą zdolność kredytową sprawdzają również z jakiego źródła mamy dochody i czy są one regularne. Najlepiej będzie oczywiście premiowana umowa o prace na stałe. Bank będzie wówczas uważał, że mamy stały dochód i przez najbliższe lata go nie utracimy. Wówczas wyliczy nam nieco wyższą zdolność kredytową. Na zdolność kredytową mają również wpływ nasze aktualne zobowiązania oraz kredyty. Mając jeden niespłacony kredyt możemy otrzymać drugi o wiele niższy niż byśmy chcieli, dlatego jeśli jest takowa możliwość najpierw spłaćmy jeden kredyt, a dopiero później decydujmy się na wzięcie kolejnego. Rodzaj i wysokość kredytu również mają wpływ na zdolność kredytową. Jeżeli chcemy z banku pożyczyć niewielką sumę zazwyczaj bank nie ma w stosunku do nas zbyt dużych wymagań.

Okres kredytowania i rodzaj rat też mają znaczenie. Jeżeli chcemy mieć niskie rat musimy liczyć się z tym, ze będziemy taki kredyt spłacać o wiele dłużej. W wielu przypadkach tylko rozłożenie kredytu na wiele lat jest możliwe, aby w ogóle ten kredyt otrzymać. Bank sprawdzi również dotychczasową historię kredytowania. Jej nienaganność wpłynie na to czy bank będzie w stanie nam więcej pożyczyć. Banki patrzą również na wiek kredytobiorcy i wielkość jego rodziny. Jeżeli mamy kilkoro dzieci na utrzymaniu lub jesteśmy w podeszłym wieku nasza zdolność do spłacenia kolejnego kredytu może nie być zbyt duża. Przy niektórych kredyt ma znaczenie również wysokość wkładu własnego. Jeżeli mamy część pieniędzy na dany zakup bank weźmie nas za osoby oszczędne, które zawsze znajdą sposób na znalezienie pieniędzy na kolejną ratę kredytu. Warto też pomyśleć o dodatkowych zabezpieczeniach. Jeśli bierzemy kredyt na mieszkanie zabezpieczeniem będzie hipoteka na nie. Nie spłacając rat na czas możemy doprowadzić do poważnych konsekwencji.