finansowe24.com.pl

Wszystko o finansach


Tani kredyt - jak otrzymać?

Podpisanie niekorzystnej umowy na kredyt gotówkowy może pociągać za sobą poważne konsekwencje finansowe, o ile jeden nie jest jeszcze tak niebezpieczny tak parę takich kredytów to spory problem, a wtedy z pomocą przychodzi kredyt konsolidacyjny. Klienci powinni więc pamiętać o starej dobrej zasadzie by zawsze czytać umowy kredytowe przed ich podpisaniem. W ten sposób unikniemy złych kredytów gotówkowych.

Czytanie umów kredytowych oraz minimum wiedzy na temat finansów stawia nas w wygranej pozycji przy negocjacjach z bankiem. Jeśli warunki oferowanej umowy mało nas satysfakcjonują po prostu z niej zrezygnujemy. Pytanie jednak brzmi, w jaki sposób pertraktować z bankiem by otrzymać korzystny kredyt gotówkowy.

Jak uzyskać tańszy kredyt gotówkowy

Jeśli zastosujemy się do powyżej podanych rad, z pewnością dwa razy przeczytamy umowę kredytową. Dwa razy też zastanowimy się nad jej warunkami. Co mają jednak zrobić Ci, którzy borykają się z konsekwencjami spłaty niekorzystnego zobowiązania finansowego. Istnieje co najmniej kilka sposobów na to by uniknąć spirali długów i obniżyć ciężar miesięcznych rat. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest konsolidacja wszystkich dotychczasowych zobowiązań. Zaciągamy zupełnie nowe zobowiązanie, na lepszych warunkach, niższej prowizji czy oprocentowaniu i spłacamy wszystkie dotychczasowe kredyty, wykorzystane limity na karcie kredytowej itp. Przy sporej dostępności korzystnych ofert warto też pomyśleć o tym by zmienić bank, w którym prowadzimy konto oszczędnościowo-rozliczeniowe. Alternatywą dla drogich kredytów gotówkowych może być również to by zaciągnąć pożyczkę z zabezpieczeniem.

Kredyt gotówkowy a kredyt z zabezpieczeniem

Cechą charakterystyczną kredytu gotówkowego jest to, że udzielany jest on głównie na dowód, nie potrzeba zbyt dużej ilości formalności, wystarczy zaświadczenie o pracy. Banki podwyższone ryzyko udzielenia tego typu zobowiązań rekompensują sobie jednak wysokim oprocentowaniem kredytów gotówkowych. Analizując oferty przede wszystkim pod uwagę należy wciąż wysokość oprocentowania. Przy kredycie gotówkowym bez zabezpieczenia oprocentowanie waha się od 10 do nawet 25 %. Przy pożyczce gotówkowej oprocentowanie może wynosić mniej niż 10 % bo sięgać zaledwie 8 %.

Zabezpieczenie - czyli co?

Jeśli mowa o zabezpieczeniu przy kredytach większości nasuwa się konieczność przeprowadzenia wpisu na hipotece. Spektrum zabezpieczeń tolerowanych przez banki jest zdecydowanie większe. Zabezpieczeniem może być na przykład lokata bądź jednostki uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym. Czy warto starać się o pożyczkę z zabezpieczeniem? Oczywiście, że tak! Odczujemy to w sposób wymierny w postaci niższych miesięcznych rat, tańszych nawet o kilkadziesiąt złotych. Musimy jednak pamiętać, że na czas trwania umowy kredytowej pieniądze zgromadzone na lokacie, będącej zabezpieczeniem są zamrożone. Dopiero gdy uporamy się z kredytem, będziemy mogli podjąć zgromadzone na lokacie środki. Z drugiej też strony kolejna obniżka stóp procentowych sprawia, że kredyty gotówkowe są naprawdę atrakcyjne. Mimo to warto przeanalizować wszystkie za i przeciw, dokonać niezbędnych obliczeń i dopiero wtedy zdecydować się na najlepszą opcję.